\"iStock\_000009732138XSmall\" Ułatwianie nauki języków obcych to jedno z ich głównych założeń.   

Internetowe lekcje dedykowano przede wszystkim opiekunkom osób starszych, ale popularne są także wśród osób niezwiązanych z branżą opiekuńczą. Analiza sytuacji na rynku pracy pokazała, iż to właśnie u osób z kwalifikacjami do sprawowania opieki nad chorymi i starszymi często występuje problem bariery  językowej, co wyklucza takie osoby z otwartego dla Polaków niemieckiego rynku pracy.   

- Nasze lekcje to pierwszy i jednocześnie największy internetowy kurs języka niemieckiego opracowany specjalnie dla opiekunek osób starszych. Stworzyliśmy je dla wszystkich, którzy chcą pracować w opiece w Niemczech, ale nie znają języka. W ten sposób dajemy uczestnikom naszego bezpłatnego kursu podstawy języka, które w przypadku zagranicznego wyjazdu zarobkowego mogą być kluczowe dla ich bezpieczeństwa czy samej możliwości podjęcia legalnego zatrudnienia - mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA - Popularność kursu przerosła nasze oczekiwania. Wierzymy, że dzięki niemu wielu Polaków lepiej poradzi sobie za granicą. Już teraz czekają na udostępnienie kolejne nagrania, które wzbogacać będą nasz kurs językowy. Będziemy publikować je cyklicznie. Tworzenie nagrań wymaga od nas wiele pracy, ale wierzymy, że warto iść w kierunku społecznej odpowiedzialności.

Lekcje tworzone są przez germanistów i native speakerów od ponad roku. Największy nacisk położony jest w nich na słownictwo i przydatne za granicą zwroty, a każda lekcja opowiada o innych z życia wziętych sytuacjach. Dialogi bohaterów tłumaczone są na język polski, a także podany jest uproszczony zapis fonetyczny. Teraz lekcje sukcesywnie wzbogacane będą o nagrania audio wszystkich dialogów. Dzięki temu każdy może w łatwy sposób nauczyć się poprawnej wymowy i właściwego akcentu. Warto polecić je każdemu, kto planuje podjęcie pracy w jednym z krajów niemieckojęzycznych i chciałby poznać lub przypomnieć sobie podstawy języka niemieckiego.


Wszystkie lekcje są bezpłatnie dostępne na stronie internetowej ATERIMA MED: www.aterima-med.pl/niemiecki
Pierwsza udźwiękowiona lekcja: www.aterima-med.pl/lekcja1.